29 maja
"Plastelinowe serduszka" są efektem ćwiczeń Misiów.
Dzieci usprawniały rączki.

"Dom rodzinny " to prace Motylków.
Dzieci składały obrazki z części i kolorowały.

27 maja
Serdecznie dziękujemy za Państwa udział w pikniku rodzinnym.
Zabawa była super!




"Portrety Mam"
Motylków

Misiów

Jeżyków


26 maja
„Kochana Mamo, w dniu Twego święta,
Niech każda chwila będzie uśmiechem zajęta.
Niech zdrowie i szczęście Cię nie opuszczają,
A wszystkie marzenia wciąż się spełniają!”



„Na wodzie i pod wodą” to temat dzisiejszych warsztatów Labolo,
podczas których dzieci poznały pojęcia gęstości i ciśnienia oraz dowiedziały się od czego zależy siła wyporu.

22 maja
"Co w trawie piszczy?" to ciekawe prace Jeżyków.
Dzieci malowały słomkami, rysowały, wykonały zwierzątka różnymi technikami.
Ćwiczyły także analizę i syntezę wzrokową tworząc puzzle.


Misie poznały efekt symetrii lustrzanej.
Dzieci malowaly jedno skrzydło motylka farbami, skladały kartkę na pół
i po jej rozłożeniu odkrywały parę identycznych skrzydeł.

21 maja
Serdeczne gratulacje dla drużyny Jeżyków (Marika, Zosia, Natalka, Franek i Francesco),
która zdobyła III miejsce w dzielnicowej „Miniolimpiadzie sportowej dla przedszkolaków”.
Zdjęcia z imprezy w naszej Galerii.

"Łąka" to praca Motylków.
Dzieci rysowały kredkami i malowały akwarelą.

20 maja
W "Dzień Pszczoły" Misie odwiedziła pszczółka Stefania.
Poprzez wspólne rozmowy i zabawy ruchowe
dzieci utrwaliły wiedzę na temat roli pszczół w przyrodzie.

Po południu chętne dzieci z Misiów wykonały dodatkowo motylkową wydzierankę.

Sowy również rozmawiały o roli pszczół w życiu człowieka, przypomniały sobie różne ciekawostki na temat hierarchii
w pszczelim społeczeństwie i rolach jakie w nim pełnią, dowiedziały się jak powstaje miód i wykonały pracę "Plaster miodu".
18 maja
"Ważki" to prace Jeżyków z różnych materiałów.

15 maja
"Kolorowa gąsienica z kółek" to praca Misiów.
Dzieci dorysowywały nogi i uśmiechy oraz trawę i słoneczka.

"Biedronki" to zabawa plastyczna Motylków.
Dzieci rozcierały plastelinę paluszkami i malowały farbami.

"Podwodny świat" to piękne prace Sówek.
Dzieci malowały farbami, stemplowały, rysowały i wycinały.

Jeżyki odwiedziła dziś mama Michaliny.
Pani Natalia opowiedziała dzieciom o świnkach morskich, Żombku i Kumku.
Serdecznie dziękujemy.

14 maja
Te śliczne słoniki to prace Jeżyków wykonane techniką origami z koła.

13 maja
"Motyle na łące" to prace Misiów.
Dzieci darły zieloną kartkę na paski i razem z motylkami przyklejały je do niebieskiej kartki.

"Zebry na Sawannie" to grupowa praca Sówek wykonana techniką mieszaną.

12 maja
"Złota kaczka" to piękna praca Motylków w oparciu o legendę.
Dzieci wydzierały, wycinały i malowały akwarelami.

11 maja
"Ławica" to wydzieranka z gazet w wykonaniu Jeżyków.

8 maja
„Opowieść o Jaśku, małym muzykancie z Mazowsza. Folklor z różnych regionów Polski"
to tytuł dzisiejszego koncertu, na którym poznaliśmy brzmienie fletu poprzecznego, prostego i fujarek ludowych.

Jeżyki stworzyły wspaniałe mrowisko.

Sowy poznając różne obszary sztuki za pomocą nożyczek i papieru kolorowego
wyczarowały swoje dzieła w postaci "Mozaiki".

7 maja
Jeżyki i Sowy wzięły dziś udział w zajęciach bibliotecznych online,
na których Pani Magda pokazała dzieciom jak powstają książki.

Motylki wykonały zakładki do książki "Legendy warszawskie".

"Zakładka do książki" to również praca Misiów.

6 maja
"W ulu" - to praca plastyczno - techniczna Jeżyków.

